Speciální výstava KCHN ČR - Brno - 2.10.2021

Letošní Speciální výstava Klubu chovatelů naháčů se konala v rámci Světové výstavy psů na výstavišti v Brně. Prakticky do poslední chvíle se nevědělo, zda se výstava kvůli epidemiologické situaci uskuteční, ale nakonec všechno proběhlo podle plánu.

Ačkoliv se všechno plánovalo dlouho dopředu, teprve krátce před samotnou akcí jsme dostali potvrzení o možnosti využití námi delegovaného rozhodčího, kterým byl pan Rony Doedijns z Holandska. Došlo i ke změně umístění kruhu, ale i to se nakonec vyřešilo a kruh byl oproti očekávání vybaven všemi potřebnými náležitostmi. V hale byl kolem kruhu dostatek místa, sociální zařízení v blízkosti, stejně jako jídlo a pití a počasí bylo na jedničku.

Oproti standardně pořádaným klubovým akcím jsme se vzhledem ke konání výstavy při WDS rozhodli nevypisovat závěrečné soutěže a to se ukázalo být prozíravým tahem. Vzhledem k vysokému počtu přihlášených, kterým se jednotlivě diktovaly posudky a omezenému času na možnost využití kruhu, to bylo jednoznačně správné rozhodnutí.

Na Speciální výstavu bylo přihlášeno celkem 102 psů obou klubových plemen, 32 peruánských naháčů všech tří velikostních rázů a 70 čínských chocholatých psů obou variet. Sešla se tu velmi silná konkurence z různých zemí - kromě zástupců z ČR tu byli psi a feny z Německa, Itálie, Lotyšska, Izraele, Dánska nebo Maďarska. Předvedlo se tu opravdu velké množství velmi kvalitních jedinců, ať u peruánů nebo u číňanů a bylo se opravdu na co dívat.

Pan rozhodčí byl velmi příjemný jak ke psům , tak k vystavovatelům a pečlivě popisoval jednotlivé vystavované jedince. Současně dobře komunikoval s personálem v kruhu, takže posuzování probíhalo plynule a hladce.

Klub chovatelů naháčů připravil pro všechny účastníky krásné klíčenky s logem klubu jako vzpomínku na tuto výjimečnou výstavu a zajistil poháry a kokardy v barvách české trikolory. Jarka Jurová dovezla pro vystavovatele výtečné řezy, Pavla Habrová skvělé koláče a chutnými koláčky nám přispěla i další zahraniční vystavovatelka. Paní Cimburková již tradičně přivezla stůl na vystavování, Monika Sógelová fotila celou výstavu a Lída Křížová nám přišla vypomoci do kruhu. Všem bych chtěla moc poděkovat a současně celému výstavnímu výboru, Lucce Moskalenkové, Kačce Šimčákové a Danušce Šnajdrové za skvěle připravenou výstavu a také za dobře odvedenou práci. Všem, kdo nám jakkoliv pomohli a přispěli rukou k dílu samozřejmě také moc děkujeme.

foto foto foto

Vrcholná klubová akce letošního roku je zdárně za námi. Na tomto místě bych chtěla poděkovat také vystavovatelům, že se přihlásili a předvedli své krásné číňany a peruány. Tentokrát se nezadával ten "nejlepší z nejlepších", ale máme čtyři vítěze plemen, kterým srdečně gratuluji. Výsledky najdete na webu našeho klubu. Doufám a věřím, že se ve zdraví sejdeme na výstavách, které bude náš klub pořádat v příštím roce!

Výsledky:

Výsledky ČINA

Výsledky PENA

Více fotografií je ve fotogalerii na webu KCHN.

Autor: Eva Linhartová  (03. 10. 2021)