Informace ke kontrole vrhů

Ceny cestovného kontrolorů vrhů a PCH od 8. 10. 2022 (schváleno výborem KCHN ČR dne 8. 10. 2022 s platností od 8. 10. 2022):

a) Člen klubu

Základní sazba za cestovné je Kč 8/km, případně dohodou mezi vybraným kontrolorem a chovatelem. Sazba za kontrolu vrhu je Kč 200,- (obdrží kontrolor).

b) Nečlen klubu

Základní sazba za cestovné je Kč 8/km, případně dohodou mezi vybraným kontrolorem a chovatelem. Sazba za kontrolu vrhu je Kč 400,- (obdrží kontrolor).

Od 1. 2. 2002 nesmí kontrolor vrhu kontrolovat vrh po chovném psovi nebo feně v jeho vlastnictví, spoluvlastnictví nebo ve vlastnictví osob blízkých. Dále nesmí kontrolor vrhu kontrolovat vrhy po fenách zapůjčených do jeho chovatelské stanice pro uskutečnění vrhu a vrhy po fenách nebo psech z vlastních odchovů.

Povinností kontrolora vrhu je upozornit chovatele na tyto podmínky a předem nahlásit poradci chovu datum a místo kontroly vrhu. Dále je kontrolor povinen ověřit si předem, zda je kontrolovaný chovatel členem klubu a má zaplaceny příspěvky v plné výši nebo sepsanou chovatelskou smlouvu s klubem.

Každý chovatel má právo si pro kontrolu vrhu vybrat libovolného veterinárního lékaře nebo kontrolora vrhu. Rovněž má právo obracet se na libovolného poradce chovu s žádostí o poskytnutí pomoci nebo rady, případně dalších informací souvisejících s chovem klubových plemen včetně informací o jednotlivých chovných jedincích registrovaných PK. Kontrola zdraví štěňat a vrozených vad se bude zapisovat na speiálně připravený formulář, který musí chovatel přiložit spolu s ostatními dokumenty k přihlášce vrhu.