Seřadit články:

Evropská výstava psů 2018 – Varšava

Evropská výstava psů 2018 – Varšava Letošní Evropská výstava psů se konala na výstavišti PTAK v polské Varšavě (Nadarzynu) a to ve dnech 11.10. až 14.10.2018. Po Evropské a Světové výstavě v Poznani v letech 2000 a 2006 bylo Polsko opět hostitelem jedné z nejvyšších kynologických akcí. Při této příležitosti se současně s Evropskou výstavou konala Jubilejní výstava k 80. Výročí založení Polského kynologického klubu.
Eva Linhartová (22. 10. 2018)  - přečteno 1384x

Klubová výstava KCHN ČR - Mladá Boleslav - 15.9.2018

Klubová výstava KCHN ČR - Mladá Boleslav - 15.9.2018 Klubová výstava se zadáváním titulů Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých a Klubový vítěz veteránů se konala poprvé v historii našeho klubu v hale výstaviště Mladá Boleslav. A jak se ukázalo, bylo to dobré rozhodnutí. Spolu s dalšími kluby byly v prostorné hale pouze tři velké kruhy, což zajistilo dostatek komfortu jak pro vystavovatele, tak pro samotné psy.
Eva Linhartová (03. 10. 2018)  - přečteno 1242x

FOXI3-Gen ovlivňuje utváření hrbolků stoliček – zuby naháčů skýtají vědcům poznatky o vývoji a evoluci zubů savců Členové našeho klubu a současně majitelé či chovatelé klubových plemen jistě ocení, že se nám podařilo získat další zajímavou informaci, týkající se genu FOXI3. S laskavým osobním svolením vedoucího autora studie PD Dr. Kornelia Kupczika z Max Planck Institutu pro evoluční antropologii v Lipsku jsme nechali přeložit tiskovou zprávu o této studii, která je krátkým, ale velmi zajímavým shrnutím této práce. Peruánské naháče konkrétně sice v tomto článku nejmenují, je ale jasné, že i na toto plemeno se studie vztahuje.
E. Linhartová, I. Linhartová (03. 09. 2018)  - přečteno 4581x

Coursingový závod o Pohár KCHN ČR 2018

Coursingový závod o Pohár KCHN ČR 2018 Pomalu na den přesně se i letošní rok konal coursingový závod o Pohár KCHN ČR 2018. V sobotu 12.5. se příznivci tohoto psího sportu sjeli na závodiště Vasury v Kolesách u Kladrub. Závod, který tentokrát technicky zajišťoval NorthWind v zastoupení p. Jeníkem, jeho manželkou a Martinem Říhou z Prague Coursingu, byl rozdělen do dvou běhů a tak si závodníci stihli mezi běhy krásně odpočinout.
David Gerstendorfer (31. 05. 2018)  - přečteno 954x

Prezentace filmu „El Perro sin Pelo del Perú“ – Zadar

Prezentace filmu „El Perro sin Pelo del Perú“ – Zadar Dne 29.4.2018 se v rámci Dalmatia shows konala další prezentaci filmu El Perro sin Pelo del Perú producentů Pedra Santiaga Allemanta a Francoise Darlequyho. Promítání se uskutečnilo v konferenční místnosti Rezidence Zaton Holiday Resort, v němž se konala i čtyřdenní mezinárodní výstava.
E. Linhartová, L. Moskalenková (14. 05. 2018)  - přečteno 2233x

Pohár Klubu chovatelů naháčů ČR - coursingový závod - pozvánka

Pohár Klubu chovatelů naháčů ČR - coursingový závod - pozvánka KCHN pořádá další ročník coursingového závodu „O Pohár Klubu chovatelů naháčů 2018“, který se bude konat dne 12.5.2018 pouze pro naše klubová plemena. Závod je přístupný pro ČINA a PENA s průkazem původu, pro profi i amatéry, všechny velikostní a vypsané věkové kategorie – každé plemeno zvlášť. Vyhlášeni budou i nejlepší jedinci obou plemen a absolutní vítěz. Ten den proběhnou i tréninkové běhy, které jsou přístupné i pro jiná plemena v majetku přihlášeného závodníka. Možnost plnění licence. Místo konání: Vasury Kolesa, závodiště a stáje.
Lucie Kroupová a David Gerstendorfer (18. 03. 2018)  - přečteno 2046x

<<  <  3 / 47  >  >>