Coursingový a sportovní den v Blansku – 22. 10. 2005

Sdružení Moravskoslezského coursingu ve spolupráci s Klubem Agility Blansko a Klubu tance se psem ČR uspořádali tento neoficiální závod v areálu bývalého baseballového hřiště, který se nachází v městské části Písečná.
Přijelo sem opravdu hodně zájemců různých psích plemen v počtu 85 pejsků a mnoho přihlížejících, které lákala nezvyklá podívaná. Ve volných chvílích měli účastníci možnost vyzkoušet si agility na připravených překážkách. Členové klubu předvedli v polední pauze ukázky tance se psem a výcvik agility.

Coursingový a sportovní den v Blansku Coursingová dráha byla připravena tak, aby vyhovovala jak závodníkům profesionálům, kteří již vlastní coursingové licence a zúčastňují se závodů, tak i amatérům, kteří si přijeli coursing vyzkoušet a případně složit licenci. Byla tu zastoupena i baby třída – pejskové mladší 15 měsíců.
Běhalo se ve dvou kolech. Každé kolo běhů zahajovali psí profesionálové, kteří všem perfektně předvedli, jak má takový závod za střapcem správně vypadat.
Coursingový a sportovní den v Blansku Pohled na lovícího psa, který při svém běhu splňuje kritéria hodnocení, tzn: rychlost, úsilí, inteligenci, obratnost a odolnost opravdu stál za to. Amatéři byli zastoupeni v největším počtu a jejich zájem o návnadu napovídal, že se z nich brzy stanou také závodníci. Vždyť se pěti z nich podařilo licenci složit. I nejmladší baby třída byla v bězích velmi dobrá a věřím, že je tento psí sport získal.
Kromě čínského chocholatého psa Krejga Modrý květ, který je úspěšným závodníkem, jste tu mohli spatřit krásně běžet peruánského naháče Capac Mayta Pazdu v amatérské třídě a čínského chocholatého psa Alfy-Filipa Rodinná pouta v baby třídě, který je jistě také velmi nadějným coursingovým závodníkem.

Doufám, že se opět setkáme na podobné příjemně laděné akci a že přibudou i další naháči, kteří si budou chtít coursing zaběhat.

Autor: Lenka Blažková  (04. 11. 2005)