Klubová výstava KCHN ČR - Mladá Boleslav - 17.9.2022

Klubová výstava se zadáváním titulů Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých a Klubový vítěz veteránů se konala na výstavišti v Mladé Boleslavi. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 81 jedinců, z toho 34 peruánských naháčů všech velikostních rázů a obou variet a 47 čínských chocholatých psů obou variet.

Po předchozí domluvě jsme se opět přidali k výstavě jorkšírů a bostonů a výstavu jsme domluvili do haly. Jaké však bylo naše zděšení, když jsme se asi čtrnáct dní před výstavou dozvěděli, že pořádat výstavu v hale nebude z technických důvodů možné. Na tuto eventualitu jsme nebyli připraveni, protože naší prioritou vždy je, aby pro naše vystavovatele a jejich psy byl zajištěn prostor, kam neprší a nefouká. Důvodem technických problémů byla výměna střechy v hale, která se protáhla oproti plánu a bohužel nebylo možné do termínu naší výstavy zajistit v hale osvětlení. Nejdříve jsme přemýšleli o venkovním stanu, ale nepříznivá předpověď nás vrátila s našimi úvahami zpět do haly s tím, že pro případ zatažené oblohy se pokusíme zajistit pomocné osvětlení. To se nám také povedlo a nakonec ho ani nebylo třeba použít kompletní. Bohužel den výstavy byl i nejchladnějším dnem v tomto období a po celý den byla v hale dost velká zima. Ale naštěstí jsme byli v suchu a to bylo nejdůležitější. Počasí se zkrátka nedá poručit. Ale vzhledem k tomu, že v některých evropských zemích se naháči nesmějí vystavovat vůbec, jsou tyto naše starosti v podstatě bezvýznamné, ačkoliv nastydnutí mnohých z nás zase až tak bezvýznamné nebylo :-)

Pozvání k posuzování přijal pan Dušan Kuriš ze Slovenska, který u nás nebyl posuzovat poprvé. Posuzování probíhalo plynule, pan rozhodčí zdůvodňoval svá rozhodnutí, takže se vystavovatelé měli možnost dozvědět důvody zadání daných pořadí a známek. Průběžně při posuzování byli vystavovaní jedinci v kruhu foceni a tentokrát to byla zase naše šikovná fotografka Monika Sógelová, která se této úlohy ujala, a které tímto děkuji. Stejně tak bych chtěla poděkovat všem, kteří se na přípravě, organizaci a práci na výstavě podíleli.

Pejsků bylo tentokrát opravdu hodně a troufám si říct, že úroveň byla velmi pěkná. Zastoupená byla tentokrát v hojné míře štěňata, největší konkurence pak byla u holých číňanek ve třídě otevřené. Celkově jsme viděli hodně pěkných jedinců, někteří z nich ale bohužel k jejich škodě nebyli dobře vystaveni. Minimálně základní pohyb v kruhu, stavění na stůl a předvedení před rozhodčím tak, aby mohl psa dobře vidět a popsat, to je zkrátka základ pro vystavení v kruhu.

Atmosféra i přes chladné počasí byla příjemná. K dobré náladě určitě přispěly i krásné dárky pro vystavovatele i pejsky, které, stejně jako vždycky pořídil Klub chovatelů naháčů, ale i dárky od sponzorů, kterých bylo tentokrát opravdu hodně. Hlavním sponzorem byla firma Pet Center, která věnovala tašku s dárky a také peněžní poukaz na nákup v obchodech Pet Center, což bylo opravdu velkorysé. Krásné kokardy věnovala Jitka Zavadilová a Míša Cimburková, hračky pro pejsky Jitka Hromádková s Ivetou Knotkovou, sušenky pejskům koupila Míla Kotasová, poháry pro BIS štěňat pro 4. a 5. místo věnovala Jarka Jurová a aby toho nebylo málo, nádherný a chutný dort upekla Míša Cimburková a skvělé muffiny Pavla Habrová. Po sladkostech se jenom zaprášilo, naštěstí je Monika stačila vyfotit:-) Všem moc děkujeme a věřím, že všichni byli nadmíru spokojení.

Vítězkou výstavy se stala velká peruánka Cybelle Saint Dog, majitelky Anety Karadzos, které tímto gratulujeme! Druhá a poslední výstava letošního roku je za námi a příští rok nás na jaře čeká opět Klubová výstava se zadáváním titulů a ke konci léta pak Speciální výstava. Doufám a věřím, že se na nich sejdeme v tak hojném počtu, jako na této výstavě.

Výsledky:

Výsledky ČINA

Výsledky PENA

Odkaz na fotogalerii na Facebooku.

Autor: Eva Linhartová  (04. 10. 2022)