Klubová výstava KCHN ČR - Olomouc - 7.5.2022

Klubová výstava KCHN ČR bez zadávání titulů Klubový vítěz a Klubový vítěz mladých se konala při Krajské výstavě Florinka, kterou pořádal Kynologický spolek Olomouc. Při této příležitosti měly kluby, které využily nabídky na spolupráci, příležitost uspořádat zde své Klubové a Speciální výstavy.

Výstava se konala v krásném prostředí výstaviště Flora Olomouc. Škoda, že nevyšla předem avizovaná předpověď počasí, protože potom už by idyla byla dokonalá. Naštěstí naše dohoda s pořadatelem byla šťastná a měli jsme k dispozici kruh v hale, takže i částečná nepřízeň počasí nás nikterak neohrozila. Kruh byl naprosto skvěle vybaven a pořadatel výstavy připravil i některé z cen pro vítěze. Spolupráci s organizátorem si můžeme pouze chválit, byla bezchybná a současně o nás bylo naprosto skvěle postaráno.

Na počátku se vyskytly komplikace ve formě změny rozhodčí. Paní Zuzana Brotánková, která měla výstavu posuzovat, se krátce před jejím konáním omluvila a na hledání náhrady zbylo opravdu nemnoho času. Naštěstí přijala pozvání k posuzování paní Jaroslava Ovesná, která vážila dlouhou cestu na neplánovanou výstavu a za to jí patří velký dík.

Na výstavu bylo přihlášeno celkem 43 psů a fen, z toho 15 peruánských naháčů všech tří velikostních rázů, 15 čínských chocholatých psů bez srsti a 13 osrstěných. Předvedla se celá škála pěkných představitelů obou plemen a paní rozhodčí je po celou dobu posuzovala trpělivě a ohleduplně. Vzhledem k tomu, že vítězové se dle propozic účastnili závěrečných soutěží Krajské výstavy, nebyly klubem závěrečné soutěže vypsány. Protože ale pořadatel Krajské výstavy, kromě jiného, věnoval i velký pytel krmiva, rozhodli jsme se, společně s paní rozhodčí, že vyhlásíme neoficiálního vítěze Klubové výstavy. Této soutěže se, tak jako je zvykem, účastnili všichni čtyři vítězové plemen - BOB a pouze neoficiální titul BIS této výstavy získal peruánský naháč velký - Disturbed Xalucha, majitele Oty Zezuly. Moc oběma gratulujeme k vítězství!

Výstava probíhala ve velmi příjemné atmosféře a pohodě. Velký dík patří samotným vystavovatelům a poděkování patří i těm, kteří se na přípravě a práci na výstavě podíleli. V neposlední řadě samozřejmě paní rozhodčí a organizátorům Florinky.

Výstava bez zadávání titulů KV, KVM a KVV je za námi a čeká nás Klubová výstava, kde se tyto klubové tituly budou zadávat. Budeme se těšit, že počet přihlášených přesáhne ten, který byl v Olomouci, a že se společně opět setkáme!

Výsledky:

Výsledky ČINA

Výsledky PENA

Odkaz na album.

Autor: Eva Linhartová  (06. 06. 2022)