Klubová výstava KCHN ČR - 19.6.2021 - Pesopark Praha

Klubová výstava KCHN ČR se konala dne 19.6.2021 v Praze – Uhříněvsi, v areálu Pesopark. Ani letos jsme se vzhledem k epidemiologické situaci nevyhnuli komplikacím a výstava se přesouvala z původně avizovaného dubnového termínu na termín červnový. Jsme ale rádi, že se výstava nakonec vůbec mohla pořádat.

Přihlášeno bylo celkem 70 jedinců. Peruánských naháčů bylo nahlášeno 23 ve všech třech velikostních rázech, 27 čínských chocholatých psů bez srsti a 20 osrstěných. Bohužel i s rozhodčím nastal dva dny před výstavou problém, delegována byla paní Zuzana Brotánková, která onemocněla a nemohla se výstavy zúčastnit. Během jednoho odpoledne bylo třeba kvůli tisku vstupních listů najít za paní rozhodčí náhradu a nakonec se to podařilo. Pozvání přijal pan Tomáš Kučera a již podruhé nám vytáhl pomyslný „trn z paty“, takže výstava se mohla uskutečnit.

V termínu konání výstavy panovala v České republice vlna veder, která přesahovala v den výstavy 30 stupňů. Část kruhu byla tedy umístěna venku, kvůli předvedení v pohybu a stůl na posuzování pak do haly, kde se mohli vystavovatelé se svými psy při čekání na posouzení schovat. Venku pak byli vystavovatelé ukryti pod stany a nebo ve stínu haly. V areálu byla možnost pejsky osvěžit vodou a hlavně nikdo neriskoval dlouhý pobyt na slunci. Pro vystavovatele pak bylo k dispozici občerstvení, kde se také dalo příjemně posedět.

Posuzování probíhalo poměrně svižně, bez zbytečných průtahů, právě kvůli vysoké teplotě vzduchu. Pan rozhodčí byl příjemný jak ke psům, tak k vystavovatelům. Na konci výstavy velmi pochválil úroveň vystavovaných jedinců, což nás všechny rozhodně potěšilo. Pejsci se moc snažili a i když bylo teplo, chovali se jako profíci a v kruhu na nich únava z tepla nebyla ani znát. Viděli jsme opravdu moc pěkných psů a fen obou plemen, zkrátka, bylo se na co dívat.

Sponzory Klubové výstavy byly firmy Farmina, RZ Auto a jako vždy i Klub chovatelů naháčů ČR. Majitelé si pro sebe i své pejsky odnesli pěkné dárečky a v soutěžích pak krásné poháry, krmivo a další hezké ceny. Sponzorům velmi děkujeme za tuto podporu.

Nejenom sponzoři podpořili naši výstavu, ale také samotní vystavovatelé. Na prvním místě bych ale chtěla poděkovat těm členkám výboru, které se účastnily přípravy a organizace výstavy a práce na ní. Stejně tak opět za krásné fotky Monice Sógelové a nemohu zapomenout poděkovat personálu v kruhu, vedoucí kruhu a zapisovatelkám, které tentokrát k práci přišly doslova jako „slepí k houslím“ a na poslední chvíli. Jelikož i jinak tradičně pracující personál si také někdy potřebuje vystavit své psy, minimálně kvůli bonitaci, bylo třeba řešit situaci operativně. Díky za pomoc a trpělivost!

Stejně tak je na místě poděkování samotným vystavovatelům, podpora ve formě výtečných koláčků a dortu byla skvělá! Speciální dík pak patří paní Cimburkové za opětovné zapůjčení výstavního stolu a její dceři Karolíně za krásný portrét pudla pro pana rozhodčího, který nádherně nakreslila skutečně „za pět minut dvanáct“. A velký dík také Denise Záviškové za kompletní zajištění sponzoringu. Zkrátka díky všem, kdo přispěl jakoukoliv pomocí, moc si toho vážíme.

Stejně, jako pokaždé i tato výstava má svého absolutního vítěze – v tomto případě vítězku. Nejenom nejlepším veteránem výstavy, ale i Best in show se zaslouženě stala osrstěná fenka plemene čínský chocholatý pes Jaca Navarra Pazzda majitelky Pavly Habrové. Oběma patří velká gratulace!

Klubová výstava je zdárně za námi a v očekávání je, zda se bude konat Speciální výstava KCHN ČR při Světové výstavě v Brně. Budeme doufat, že ano a budeme se těšit na vaši hojnou účast!

Více fotografií je ve fotogalerii na webu KCHN a na Facebooku Moniky Sógelové.

Autor: Eva Linhartová  (03. 08. 2021)