Klubová výstava KCHN ČR

Letošní Klubová výstava KCHN ČR se zadáváním titulů Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých a Klubový vítěz veteránů se konala v sobotu, dne 5.9.2020 na výstavišti v Mladé Boleslavi a byla současně jedinou výstavou, kterou Klub chovatelů naháčů ČR v roce 2020 pořádal.

Konání březnové SV pro pena a KV bez titulu pro čina bohužel znemožnila koronavirová situace a do poslední chvíle nebylo jasné, zda se vůbec nějaká výstava letos pořádat bude. Nakonec, s nutnými omezeními, jsme klubovku uspořádat mohli a jsme za to moc rádi. Jak na jaře, tak i nyní tomu předcházely změny rozhodčích, během jednoho roku se nám na dvě plánované výstavy vystřídalo pět delegací, z toho tři na rozhodčí z Rakouska a dva z ČR. Výstavu nakonec posuzoval pan Tomáš Kučera, kterému patří skutečně velký dík za velmi rychlé přijetí pozvání a na samotné výstavě pak za vytvoření skvělé pohody v kruhu.

Na výstavu bylo přihlášeno celkem 73 jedinců, 17 peruánů všech tří velikostí a až na jednu výjimku to byli psi a feny bez srsti a 56 čínských chocholatých psů, z toho 36 bez srsti a 20 osrstěných. Viděli jsme celou škálu velmi pěkných jedinců obou plemen a troufám se říci, že například u peruánů se v poslední době zvedla úroveň ve velikosti pequeno, která v minulých letech nebyla nikterak významně zastoupena. U čínských chocholatých psů bylo vidět hodně nových a skutečně velmi pěkných jedinců, třídy štěňat, dorostu a mladých velmi překvapily a stejně tak překvapila i poměrně silná účast v již jmenovaných třídách mladých, ale i v třídách otevřených u jedinců bez srsti. Osrstění číňani se prezentovali s velmi pěknou kvalitou srsti a to od dorostu až po veterány. Chválou nešetřil ani pan rozhodčí, který byl s úrovní vystavovaných psů a fen velmi spokojen.

Výstavu jsme pořádali již podruhé v hale Výstaviště Mladá Boleslav a již podruhé ve společnosti vystavovatelů z CZ Yorkshire clubu , pod jejichž záštitou probíhaly výstavy jorkšírů a bostonů. Za poskytnutí „přístřeší“ ještě jednou moc děkujeme. Stejně tak celému týmu výstaviště, jmenovitě pak panu Vondroušovi, panu Kancířovi, panu Pekařovi a paní Marešové a stejně tak celému zbytku týmu, který zabezpečil chod na výstavišti. Měli jsme perfektně připravený kruh, zjištěné zázemí, nescházelo nám vůbec nic. Počasí nám vyšlo na jedničku a ani odpolední bouřka neohrozila posuzování následné bonitace.

Sponzorem výstavy byla firma Meradog, které za jejich produkty samozřejmě velmi děkujeme. Poháry a dárky pro vystavovatele a pejsky zakoupil Klub chovatelů naháčů a speciální dík patří člence klubu, paní Cimburkové, která zapůjčila stůl na posuzování, pro dorost a štěňátka věnovala hračky a jako občerstvení pro pracovníky na výstavě donesla naprosto luxusní koláče. Sponzorský dárek ve formě vlastnoručně malovaného obrázku pro vítěze BIS, řekla bych již tradičně, pak zajistí Karolína Cimburková, děkujeme!

Výstava se skutečně vydařila, nechyběla dobrá nálada a opravdová pohoda, kterou vytvořili nejenom samotní vystavovatelé, ale i rozhodčí. Přistupoval mile k lidem i ke psům a to se odrazilo na celém dni. Ráno při přejímce se nám sice zatajil dech, když jsme zjistili, že tiskárna chybně vytiskla katalog a do nové obálky vytiskli katalog, který se tiskl vloni. Sice se následně velmi omluvili, ale na místě jsme museli tak trochu improvizovat.

Naštěstí vystavovatelé naši omluvu přijali v klidu a pohodě. Výstavní výbor okamžitě zajistil možnost prohlížení katalogu v elektronické podobě v události výstavy na facebooku a taktéž měl každý vystavovatel možnost prohlédnout si katalog v papírové podobě, jejíž tisk nám umožnili v kanceláři výstaviště. Na tomto místě bych chtěla poděkovat celému výstavnímu výboru a pomocníkům za přípravu výstavy a zajištění jejího průběhu včetně pořizování fotografií. Opravdu velký dík za skvěle odvedenou práci!

Viděli jsme opravdu hezkou řádku krásných psů a fen, ale vítěz může být jenom jeden. Best in Show Klubové výstavy KCHN ČR se stala hairless fena plemena čínský chocholatý pes Eleanor Avokaduh majitelky Šárky Procházkové a oběma patří velká gratulace! Společně budeme doufat, že budoucnost už bude jenom lepší, a že příští Klubová výstava proběhne na konci dubna v Jihlavě, tak, jak jsme si naplánovali. Na podzim roku 2021 nás čeká také organizace Speciální výstavy při Světové výstavě psů v Brně. Budeme se těšit, že se na obou výstavách společně všichni setkáme!

Více fotografií je ve fotogalerii na webu KCHN a na Facebooku Moniky Sógelové.

Autor: Eva Linhartová  (17. 09. 2020)