Speciální výstava KCHN ČR

Druhou a také poslední letošní klubovou výstavou, kterou náš klub současně oslavil 20 let od jeho založení, byla Speciální výstava KCHN ČR, která se konala dne 28.9.2019 v Berouně. Titul Vítěz speciální výstavy se tentokrát zadával pro obě plemena.

Výstava probíhala v příjemném prostředí areálu Dog Academy Beroun, kde se, kromě jiného, nachází kynologická hala s umělým trávníkem, která ten den patřila pouze nám. Vstřícný a ochotný majitel, dobré zázemí pro vystavovatele i jejich psy, restaurace a možnost venčení, to všechno bylo pro nás velké plus. Jediné, co nás trochu potrápilo byl ranní chlad, ale ve chvíli, kdy vyšlo sluníčko už bylo všechno zase tak, jak jsme si přáli.

Pozvání k posuzování přijala paní Linda Voláriková ze Slovenska, která se ujala posuzování s elegancí, milým přístupem ke psům a vstřícným k vystavovatelům, kterým, když bylo potřeba, poradila, co by mohli dělat lépe nebo jinak, aby vystavení jejich psa či feny přineslo to pravé ovoce. Posuzování probíhalo hladce, bez zbytečných prostojů. Po skončení posuzování proběhly závěrečné soutěže, které letošní Speciální výstavu uzavřely.

Přihlášen byl velmi pěkný počet psů, celkem 81. Z toho bylo 31 peruánských naháčů všech velikostních rázů a obou variet a 50 čínských chocholatých psů obou variet. V široké a pestré paletě vystavovaných jedinců od štěňátek po veterány bylo v tomto období, kdy si naháči ještě stále drží své letní opálení, vidět mnoho krásných psů a fen a labutěnky se prezentovaly ve skvělé úpravě. Všichni zúčastnění skutečně důstojně reprezentovali tuto výstavu.

Celá výstava probíhala v opravdu příjemné a pohodové atmosféře a moc nás těší, když čteme nebo slyšíme pozitivní odkazy. Pokud se výstava líbí, je to pro nás motivace do další práce. Je jasné, že stejně jako vždy nemusí být spokojení všichni, ale proto se rozhodčí na našich výstavách střídají, aby akce byly rozmanité a nikdo dopředu netušil, na koho se ten den štěstí usměje.

Klub chovatelů naháčů se postaral, stejně jako vždy, o krásné poháry a tentokrát jako bonus, jako památku na toto výročí, obdržel každý vystavovatel upomínkový pohár a pero s logem. Co nám a doufám, že i všem vystavovatelům udělalo radost, byli sponzoři. Tak velké množství sponzorů jsme ještě neměli. Váš zájem na akci nám udělal obrovskou radost, velmi všem děkujeme, ať za samotný sponzoring, či jeho zprostředkování, velmi si vaší pomoci vážíme a skutečně nás to moc těší . Ráda bych poděkovala jmenovitě všem, kteří se krásnými dárky pro vystavovatele a pejsky na sponzoringu podíleli, ať už krmivem, vlastnoručně vyrobenými dárky, či upečenými pamlsky pro pejsky, krásnými pelíšky, vodítky, pouzdry, úžasnými kokardami nebo dárkovými poukazy, všechno je prostě skvělé!

Děkujeme sponzorům RZ Auto a za zprostředkování Denise Záviškové, MVDr. Pavlu Vokrouhlíkovi z veterinární kliniky Na Zdaboři a za zprostředkování paní Michaele Cimburkové, Jitce Hromádkové, Ivetě Knotkové, Soně Wronové, Lence Víškové, Katce Šimčákové, Karolíně Cimburkové a i když další dobrůtky pro pejsky na místo nedojely, tak i Míle Kotasové, protože každá snaha se cení a potěší!

Poděkování však patří i dalším, bez kterých by se výstava nemohla konat. Velký dík členům výstavního výboru, Katce Šimčákové, Lucce Moskalenkové, Danušce Šnajdrové a Monice Sógelové za přípravu a práci na výstavě, Monice pak speciální dík za krásné fotky. Za velkou pomoc na samotné výstavě pak všem, kteří hned brzy ráno přiložili ruce k dílu a na konci pomohli, byla to opravdu skvělá pomoc! Za všechny bych zmínila paní Cimburkovou, Denisu Záviškovou, Kačku Baštovou, Jitku Hromádkovou s maminkou a Jarmilu Pidrmanovou, která nejenom hodně pomohla, ale ještě na posuzování zapůjčila výstavní stůl. Pokud jsem na někoho zapomněla, omlouvám se, ale opravdu a upřímně děkuji.

Absolutním vítězem Speciální výstavy 2019 s titulem BIS se stala krásná holá fenka plemene čínský chocholatý pes paní Ivety Knotkové – Candy Girl Energy Di. Vítězství naprosto zasloužené, moc hezká a veselá fenka a perfektní předvedení , taková kombinace je hodna vítěze. Majitelce i malé číňance gratulujeme!

Závěrem bych chtěla vám všem poděkovat za účast a budeme vás očekávat na první klubové akci v příštím roce, kterou je Speciální výstava pro peruány a Klubová výstava bez zadávání titulu KV pro číňany. Tato výstava se bude konat v březnu, v hotelu Myslivna v Brně. Těšíme se na vás!

Foto: Monika Sógelová, fotogalerie

Autor: Eva Linhartová  (07. 10. 2019)