Klubová výstava KCHN ČR - Mladá Boleslav - 15.9.2018

Klubová výstava se zadáváním titulů Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých a Klubový vítěz veteránů se konala poprvé v historii našeho klubu v hale výstaviště Mladá Boleslav. A jak se ukázalo, bylo to dobré rozhodnutí. Spolu s dalšími kluby byly v prostorné hale pouze tři velké kruhy, což zajistilo dostatek komfortu jak pro vystavovatele, tak pro samotné psy.

Přihlášen byl velmi pěkný počet psů a fen, celkem 72, z toho 26 peruánských naháčů všech velikostních rázů, 25 čínských chocholatých psů bez srsti a 21 osrstěných. Obsazeny byly všechny třídy, tudíž byl možno vidět průřez oběma plemeny. Zázemí na výstavě bylo velmi dobré, venčení skvělé, parkování taktéž. Na výstavě byl dokonce stánek s velmi dobře vybavenými chovatelskými potřebami. S předem připraveným kruhem jsme byli velmi spokojeni, a když jsme cokoliv potřebovali, místní organizátoři nám ochotně vyšli ve všem vstříc.

Kruh jsme sdíleli s vystavovateli z Klubu Pekingských palácových psíků, kteří vystavovali jako první v pořadí. Za velkou pomoc při zajišťování výstavy bych chtěla poděkovat panu Tomáši Kučerovi, který se ujal skutečně velké části příprav. Pozvání k posuzování přijlala paní Inga Siil z Estonska. Paní rozhodčí byla přísná, ale spravedlivá, psala velmi podrobné posudky, kterými skutečně detailně vystavované jedince zhodnotila.

Nepřípustné pro ni však v každém případě byly přerostlé drápy, či nedostatečná úprava srsti na výstavu. Před zadáním titulu BOB zhodnotila průběh výstavy a vysvětlila všem přítomným co se jí líbilo a co naopak ne. I když každý si přeje známku výbornou, musíme si uvědomit, že všichni jedinci skutečně výborní být nemohou a i ti, kteří jsou na takovou známku trvale zvyklí nemusí mít někdy zrovna ten „svůj den“. Naopak někdy se zadaří těm, kteří to štěstí pokaždé nemají. Ale o tom zkrátka výstavy jsou.

Posuzování probíhalo plynule a současně po celou dobu pořizovala fotodokumentaci Monika Sógelová, které patří velký dík za trpělivost a profesionalitu. Viděli jsme celou řádku číňanů a peruánů, od roztomilých štěňátek, přes dospívající dorostence, mladé a dospělé jedince až po zkušené veterány. První šli na řadu peruáni, po nich číňani a na závěr probíhaly závěrečné soutěže. Titul BIS si tento rok již podruhé odnesl veterán, v lednu to byl peruán a nyní čínský chocholatý pes Chico Čertova stěna paní Jurové, ze kterého, především pak z jeho pohybu, byla paní rozhodčí nadšená. Oběma gratulujeme.

Sponzorem výstavy byla firma Candie's, která připravila balíčky pro vystavovatele. Krásné poháry, ručníky pro vystavovatele a hrníčky do závěrečných soutěží zakoupil Klub chovatelů naháčů. Velkou radost nám udělali sponzoři z řad členů našeho klubu. Dárky v podobě poukazu pro soutěž BIS (nejlepšího číňana a nejlepšího peruána) na vyhotovení portrétu dle vlastní fotografie věnovala Karolína Cimburková. Krásné deky s vyšitým logem klubu darovala Soňa Wronová a perfektní pelechy pro vítěze všech závěrečných soutěží poskytla Denisa Závišková. Tašky a magnetky s logem klubu věnoval David Gesrstendorfer. Všem moc děkujeme a velmi si těchto dárků vážíme.

Stejně tak patří poděkování těm členům výboru, kteří se účastnili přípravy výstavy a práce na ní a samozřejmě pak všem dalším, kteří pomáhali přímo na místě konání. Protože u výstavy probíhala i poměrně početně obsazená bonitace, byl to pro nás velmi náročný den a každá pomocná ruka byla opravdu vítaná.

Doufám, že si většina vystavovatelů výstavu užila a je opravdu příjemné slyšet nebo číst o ní pozitivní komentáře. Je jasné, že nikdy nejsou spokojení všichni, ale bez ohledu na výsledky, je příjemné setkat se se stejně zapálenými lidmi a užít si společně celý den. Příští výstava KCHN ČR se koná 1.12.2018 v Hostouni u Kladna a všichni jste na ni srdečně zváni!

Foto: Monika Sógelová

Autor: Eva Linhartová  (03. 10. 2018)

© Copyright 2000 - 2018 KCHN, Informace: redakce, Updates: animals-design@email.cz, by www.stranky123.cz