Informace o EET a novele veterinárního zákona

Vážení členové klubu, chtěli bychom vám podat důležité informace, týkající se EET a Veterinárního zákona.

Výklad zákona o elektronické evidenci tržeb v souvislosti s chovem psů, potažmo s chovateli, kteří nejsou podnikateli, a kteří činnost provozují nepravidelně a zájmově najdete zde.

Od 1. listopadu 2017, dle novely Veterinárního zákona, je každý chovatel, který chová 5 a více fen starších 12 měsíců, povinen toto oznámit nejpozději do 7 dnů ode dne, kdy bylo tohoto počtu (nebo více) dosaženo - dle paragrafu 4 odst.3 z.č.166/199Sb. Tato povinnost se nevztahuje na psy určené k odhalování výbušnin, lovecké, vodící a asistenční psy a na psy se zvláštním výcvikem. Za chovatele tvořící domácnost může oznamovací povinnost splnit jeden z nich. Formulář k oznámení této povinnosti (písemně nebo on-line) najdete na webu Státní veterinární správy. Podrobněji se k oběma záležitostem můžete informovat na Veterinární správě jednotlivých krajů a na Ministerstvu financí.

Autor: Výbor KCHN ČR  (04. 11. 2017)