Klubová výstava KCHN ČR – České Budějovice – 7.10.2017

Poslední výstavou, kterou v letošním roce Klub chovatelů naháčů pořádal, byla Klubová výstava bez zadávání titulů Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých a Klubový vítěz veteránů a konala se při Mezinárodní výstavě psů.

Stejně, jako pokaždé, byl spolehlivými pořadateli připraven velký kruh s kobercem a vše co je potřeba. Halu jsme měli opět jenom pro sebe, takže jsme si výstavu mohli prožít v klidu a pohodě. Po celý den nám poměrně přálo i počasí a tak nebyla zima venku a už vůbec ne uvnitř, tam bylo dokonce příjemné teplo.

Přihlášených bylo celkem 49 psů a fen obou plemen a kromě zástupců z České republiky jsme mohli přivítat i číňánky z Belgie a Finska. Posuzování přijal pan Dušan Kuriš ze Slovenska a velmi rádi jsme ho opět na naší výstavě opět přivítali. Posuzování probíhalo plynule a klidně. Číňani a peruáni se předváděli pěkně, kdo si nebyl jistý na stole, mohl se nechat posoudit na zemi, nebyl žádný stres a spěch.

Sponzor výstavy již podruhé v tomto roce představil produkty Candie´s a K-9 selection a patří mu poděkování. Stejně tak bych chtěla velmi poděkovat za nezištné dárky pro vítěze, ať už v podobě krásných tašek s klubovým logem od Davida Gerstendorfera, hraček pro pejsky od Katky Šimčákové nebo ručně vyrobených pouzder pro všechny tři vítěze BIS od Lenky Víškové. Všem ještě jednou velmi děkuji a myslím, že všichni kdo si tyto dárky odnesli z nich mají velkou radost. Klub chovatelů naháčů pak samozřejmě zajistil opět velmi pěkné poháry.

Poděkovat bych chtěla také celému výstavnímu výboru a všem, kdo pomáhali s přípravou výstavy, organizací a těm, kteří pomáhali přímo na výstavě. Stejně tak jako vždy velký dík patří také Monice Sógelové za pořizování fotodokumentace během výstavy.

V závěrečných soutěžích tentokrát zabojoval čínský chocholatý pes. Prvenství a titul Best in show si odnesl čínský hairless pejsek Noam Top Model de Rama, majitele Dylana Massarta, v péči Karolíny Musilové, které ho taktéž předvedla. Obrovská gratulace krásnému pejskovi!

Na závěr bych chtěla poděkovat všem vystavovatelům za účast a současně všechny pozvat na první výstavu v roce 2018, která se bude konat v lednu v Brně. Bude to Speciální výstava pro plemeno peruánský naháč a Klubová výstava bez zadávání titulu KV pro plemeno čínský chocholatý pes s účastí zahraničních rozhodčí. Budeme se na vás těšit!

Foto: Monika Sógelová

Autor: Eva Linhartová  (14. 10. 2017)