Klubová výstava KCHN ČR - Brno - 5.8.2017

Letošní Klubová výstava KCHN ČR se zadáváním titulů Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých a poprvé také Klubový vítěz veteránů, se konala v sobotu, 5.8.2017 v kynologické hale Zetoru Brno.

Tuto halu jsme využili pro naši výstavu již podruhé a opět jsme byli moc spokojeni. Kruh jsme si vytvořili podle svých představ, takže se vystavovaní pejsci mohli pěkně ukázat v pohybu. Zajištěno bylo výborné občerstvení přímo v hale, včetně chutného oběda. Kdo upřednostňoval pobyt na sluníčku, mohl využít venkovní prostory ať na přímém slunci nebo v kryté části. Možnost venčení pro psy byla také skvělá. Poděkování patří paní Liškové, která se nám o vše, co jsme potřebovali postarala, a která na závěr akce účastníky naší výstavy velmi pochválila za disciplinovanost v celém jejím průběhu.

Počet přihlášených jedinců nebyl nijak velký, ale přesto jsme měli možnost vidět velmi pěkné zástupce obou plemen. Účastnili se peruánští naháči ve všech třech velikostech a čínští chocholatí psi v obou varietách. A kromě velkých peruánských naháčů měla dokonce každá kategorie zástupce ve veteránech. I přes venkovní vysoké teploty, které tomuto dni vládly, se pejsci předváděli moc pěkně. Kolem kruhu i v něm vládla po celý den velmi příjemná atmosféra, což dokazují především fotky ve fotogalerii.

Pozvání na výstavu přijal zkušený rozhodčí pan Tomáš Kučera. Jeho posuzování bylo velmi důkladné, ale svižné. Majitelé psů i přihlížející velmi ocenili, když zdůvodňoval svá rozhodnutí. K pejskům se choval velmi pěkně a celé posuzování probíhalo velmi plynule a příjemně.

Na účastníky výstavy a hlavně pak vítěze, čekaly opět velmi pěkné ceny. Nejenom krásné poháry od klubu, ale i pamlsky pro pejsky, hračky a jiné drobné dárky čekaly na jejich nové majitele. Poděkovat bych chtěla všem, kteří se na sponzoringu podíleli. Stejně tak bych opravdu velmi chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě výstavy a také těm, kteří ochotně pomáhali přímo na výstavě. Speciální dík pak patří Monice Sógelové, která vytvořila fotodokumentaci průběhu celé výstavy.

Klub chovatelů naháčů také připravil jako dárek všem, kteří měli o to zájem, možnost nechat si od Moniky Sógelové po skončení výstavy vyfotit svého pejska, jako krásnou vzpomínku na tuto výstavu. Monika dovezla pozadí i další vybavení pro tento „fotoshooting“, za což jí ještě jednou velmi děkuji. Věřím, že z takového dárku mají všichni majitelé velkou radost.

Po skončení posuzování proběhly závěrečné soutěže, jejichž vrcholem jako vždy bylo vyhlášení nejlepšího jedince výstavy - BIS. Tím se již podruhé v tomto roce stala fena středního peruánského naháče Rosalita Pazzda Gruffalinas ve spolumajetku Pavly Habrové a Jiřího Linharta, kterým tímto srdečně gratulujeme! Poslední klubová výstava se zadáváním titulu CAC se bude konat v říjnu, při MVP České Budějovice a my vás všechny opět velmi rádi přivítáme!

Odkaz na fotogalerii.

Autor: Eva Linhartová  (11. 08. 2017)