-   -
| Klub | Cina | Pena |

Coursingový závod – Pohár KCHN ČR

Další ročník klubového závodu se v letošním roce konal dne 13.5.2017, tentokrát znovu v Chlumci nad Cidlinou a měl několik zajímavostí a novinek.

Nově jsme vyhlásili novou kategorii mladých, jejíž účastníci se ukázali být velkou coursingovou nadějí do dalších let. Zároveň se rozšířily i řady psích veteránů, kteří dokazují svojí stálou výbornou kondici a všichni doběhli bez problémů do cíle.

foto foto

Jsme velice rádi, že se nám podařilo pro letošní rok sehnat sponzora a tímto ještě jednou velice děkujeme firmě granulebardog.cz za podporu a poskytnutí štědrého sponzorského daru pro naše závodníky. Další věcné dárky poskytla firma Billyshop a poháry pro všechny závodníky zajistil Klub chovatelů naháčů ČR.

foto foto

Velkou novinkou bylo, že nám technickou část závodu nově zajišťoval Český Coursingový Club. Obavy ze změny byly zcela zbytečné. Ráda bych vyzdvihla zejména tahače, který měl nelehkou situaci a musel se při tahání návnady potýkat s nepříznivým terénem a přizpůsobit tak rychlost a styl tahání zhoršeným podmínkám. Celý tým C.C.C. nám svým přístupem dokázal profesionalitu, takže vše běželo jako na drátkách.

Jedním velkým překvapením však byly výsledky závodu, kdy zcela překvapivě nejlepším čínským chocholatým psem závodu se stal desetiletý veterán Arthur Charen z Hájku a nejlepším peruánským naháčem a zároveň absolutním vítězem závodu se stala fena v kategorii mladých Boney M Xalucha Katky Šimčákové. BLAHOPŘEJEME!!

Bylo to opravdové překvapení zejména pro majitele zmíněných psů.

foto foto

To ovšem dokazuje, že opravdu nezáleží na věku či množství odběhaných závodů, ale na momentální kondici a náhodě. A to je na tomto sportu to krásné. Nic není předem jasné, nic není rozhodnuto a netřeba házet zbytečně flintu do žita :-).

Nejobsazenější kategorií byly PERU feny amatérky, kdy holek běželo 5 a nejméně obsazenou, tedy spíše zcela neobsazenou nejen kategorií, ale celého velikostního rázu, byl PERU velký, který se závodu neúčastnil ani jeden. V peruánech nám tedy běhá jednoznačně nejvíce peruánských naháčů středních. Číňani si své počty přihlášených drží napříč kategoriemi a je skvělé vidět mladé pejsky a nové tváře majitelů, kteří se našeho závodu účastní.

Letos jako pokaždé, když jsme v Chlumci, nám přálo počasí a svítilo sluníčko.

foto foto

Věřím, že si to všichni pejsci užili, páníčci si příjemně odpočinuli od všedních povinností a vzhledem k četné přítomnosti malých dětí, využili tento den třeba k procházce po krásném klidném okolí Chlumce nad Cidlinou.

Výsledky závodů ke stažení.

Slovo závěrem:

Chtěla bych poděkovat jménem nás všech Lucce Kroupové a Lucce Moskalenkové, které jako každý rok zorganizovaly závod a zajistily vše kolem něj. Současně pak musím vyzdvihnout sponzorský dar od Lucky Kroupové, která pro závodníky všech kategorií vlastnoručně vyrobila a věnovala nádherné kokardy různých velikostí. Největší a nejkrásnější byly ty pro vítěze plemen a pro absolutního vítěze. Kokardy jsou naprosto úžasné a věřím, že všem vítězům udělaly radost. Byl to krásný den a krásný závod.

Autor: Lucie Kroupová  (01. 06. 2017)

Čínský chocholatý pes a peruánský naháč

Navigace: | • Články | • Inzerce | • Stáhněte si | • Jak na to? | • Stanovy klubu | • Bonitační řád | • Zápisní řád | • Kontroloři vrhů | • Platby KCHN | • Kalendář akcí | • Odkazy na www | • Kontakty | • S.O.S. | • Přihlášení