Přednáška s veterinární tématikou – Onemocnění kůže a uší u malých zvířat I.

Přednáška s veterinární tématikou – Onemocnění kůže a uší u malých zvířat I. Přednáška s veterinární tématikou – Onemocnění kůže a uší u malých zvířat I. Klub chovatelů naháčů ČR ve spolupráci s Ing. Markétou Procházkovou uspořádal dne 29.4.2017 v Praze další přednášku s veterinární tématikou, tentokrát na téma – Onemocnění kůže a uší u malých zvířat. Tato přednáška byla určena jak majitelům našich klubových plemen, pro které je téma „kůže“ velmi zajímavé, tak i dalším zájemcům z řad chovatelů a majitelů jiných plemen psů, případně dalších zvířátek. Přednášela MVDr. Mgr. Kateřina Malíková, která všechny přítomné skutečně nadchla. Její způsob přenosu informací k posluchačům byl opravdu skvělý. Při jejím příjemném projevu čas utíkal jako voda. Každopádně kdykoliv se někdo z přítomných chtěl v průběhu na cokoliv zeptat, nebyl to vůbec žádný problém, ba naopak. Na konci přednášky se pak mohli účastníci ptát na jejich problémy individuálně.
Celý den byl tedy věnován převážně kůži, která je stálým tématem pro majitele naháčů. Dále byla zmíněna onemocnění zevního zvukovodu, protože i s tímto problémem se často majitelé našich plemen setkávají. Přednáška byla opravdu velmi zajímavá a myslím, že všichni přítomní se dozvěděli spoustu nových a důležitých informací.
Současně zde byly představeny dva veterinární produkty a to Eco Spot na léčbu kůže a Eco Ears na čištění uší. Někteří z nás s těmito výrobky mají své a hlavně, což je důležité, pozitivní zkušenosti. Oba produkty si bylo možno na místě v případě zájmu také zakoupit.
Kdo se chtěl skutečně něco dozvědět, ten se přihlásil a přijel. A kdo má pocit, je to ztracený čas a peníze, ten se bude do nekonečna vyptávat na internetu stylem - „můj pejsek má takové červené fleky, nevíte co by to mohlo být?“ – a na to dostane „tisíc“ různých a zaručených informací, co může v příštích dnech na svého pejska napatlat, případně čím ho nakrmit nebo jakými léky z domácí lékárny zaléčit. A když se stav nemění dostatečně rychle, zkouší to takoví majitelé stále s novými a novými radami, až nakonec většinou stejně skončí u veterináře. Ten má pak často nelehkou práci, protože takový problém může rychle pokročit. A jako vždy na to doplatí hlavně chudák pes.
Každopádně, bylo to velmi přínosné. Každý účastník měl možnost se během přednášky občerstvit a v poledne jsme si došli hezkou procházkou na dobrý oběd. A protože účastníci projevili zájem o pokračování tohoto tématu, jehož spektrum jsme samozřejmě za jeden den nevyčerpali, pokusíme se prostřednictvím paní Markéty Procházkové, které patří velký dík, zorganizovat další část. Pokud se nám to podaří, budeme vás včas informovat. Všem, kteří se zúčastnili děkuji za společně za příjemně strávený den a těším se na další společnou akci.

Autor: Eva Linhartová  (16. 05. 2017)