Speciální výstava KCHN ČR - České Budějovice - 22.4.2017

Letošní Speciální výstava Klubu chovatelů naháčů ČR se konala při MVP v Českých Budějovicích. Opět jsme měli skvělou příležitost využít samostatnou halu, což je pro pejsky i jejich majitele velká výhoda. Organizátorům výstavy a především pak paní Pártlové, patří obrovský dík nejenom za toto místo, ale také za přípravu a vybavení kruhu.

Na výstavu bylo přihlášeno celkem 68 pejsků, z toho 10 peruánských naháčů všech velikostních rázů, 31 čínských chocholatých psů bez srsti a 27 osrstěných. Pozvání na tuto výstavu přijala velmi příjemná rakouská rozhodčí, paní Heidi Kirschbichler. Posuzování probíhalo plynule a v průběhu celé výstavy vládl kolem kruhu klid a pohoda. Velmi nás těší, že kromě tuzemských vystavovatelů jsme mohli přivítat také vystavovatele z Německa , Rakouska a Švédska.

K vidění bylo mnoho pěkných představitelů obou plemen. Poměrně silně byly obsazeny třídy vítězů u číňánků, škoda, že se tentokrát nepřihlásilo více štěňátek nebo také dorostenců. Nicméně bylo se na co dívat a pejsci se většinou předváděli moc pěkně. Vyhrát nemohou všichni, ale těm, co se to podařilo moc gratulujeme. A ti, co jim to nepřejí, by se alespoň mohli zdržet nedůstojných komentářů a spíše objektivně zhodnotit, proč se to nepodařilo právě jim.

Všichni zúčastnění obdrželi od sponzora, kterému tímto velmi děkujeme, produkty Candie´s a K-9 selection. Členové KCHN ČR dostali na památku ještě velmi hezký hrneček s logem klubu. Krásné poháry pro vítěze pak věnoval taktéž Klub chovatelů naháčů ČR.

Za přípravu, organizaci a práci na výstavě bych chtěla poděkovat všem, kteří se na tom podíleli. Kdo výstavy pořádá ví, jaký kus práce se za tím vším skrývá. Velký dík patří i každému z těch, kteří nám pomohli na místě a Katce Šimčákové, která se tentokrát ujala fotodokumentace z celé akce. A samozřejmě poděkování patří vám, vystavovatelům, že prezentujete naše klubová plemena.

Celkovou vítězkou letošní Speciální výstavy se stala mladá fena plemene peruánský naháč střední Rosalita Pazzda Gruffalina´s, spolumajitelů P. Habrové a J. Linharta, jimž srdečně gratulujeme! První letošní klubová výstava je za námi a dvě další nás čekají. Na tu příští, kterou je srpnová Klubová výstava KCHN ČR, se zadáváním titulů Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých a Klubový vítěz veteránů bychom vás rádi srdečně pozvali. Budeme se na vás těšit!

Fotogalerie - Kateřina Šimáčková: facebook.com/ksimcakova

Autor: Eva Linhartová  (09. 05. 2017)