Coursingový závod "O Pohár Klubu chovatelů naháčů ČR" — pozvánka

Coursingový závod

13. května 2017
Chlumec nad Cidlinou

KCHN pořádá další ročník coursingového závodu „O Pohár Klubu chovatelů naháčů 2017“, který se bude konat pouze pro naše klubová plemena.

Závod je přístupný pro ČINA a PENA s průkazem původu, pro profi i amatéry, všechny velikostní a vypsané věkové kategorie – každé plemeno zvlášť. Vyhlášeni budou i nejlepší jedinci obou plemen a absolutní vítěz.

Ten den proběhnou i tréninkové běhy, které jsou přístupné i pro jiná plemena v majetku přihlášeného závodníka. Možnost plnění licence.

Místo konání: louka u penzionu Alwin

Adresa: Amerika 860
50351 Chlumec nad Cidlinou

GPS: 50°10'26.487''N, 15°25'45.509''E

Přihlášky: online.

Spuštění přihlášek bude zveřejněno na stránkách klubu. Přihláška musí obsahovat: Jméno psa, plemeno, věk, kategorii do které se pes hlásí, jméno majitele, telefon, e-mail a kopii dokladu o zaplacení. Uzávěrka přihlášek: 5.5.2017.

Neúčast na akci z jakýchkoliv příčin není důvodem k vrácení poplatků.

Harmonogram:

Přejímka: 9:00–9:45
Veterinární kontrola: 9:00–9:45
Rozhodčí: bude upřesněno
Vedoucí závodu: bude upřesněno
Zahájení závodu: 10:00
Vyhlášení výsledků: cca 13:00

Cena: 350 Kč/pes člena, 450 Kč/pes nečlena, neoficiální kategorie 250 Kč/člen, 350 Kč/ nečlen.

Trénink: poplatek 100 Kč na místě

Bankovní spojení: Moneta Money bank, č.ú. 150744822/0600
Specifický symbol: 80 a variabilní symbol: člen – členské číslo, nečlen – telefonní číslo

Velikost tratí bude přizpůsobena (velká pro profi a amatéry, menší pro seniory a mladé). Závod bude rozdělen na psy s licencí a bez. Štěňata mohou běžet v rámci tréninku a to pouze v omezenou vzdálenost.

• Majitel je povinen připravit pro psa při účasti na coursingu náhubek (který mu nezpůsobuje bolest a může v něm dostatečně dýchat) a rozlišovací dečky v barvě modré, bílé a červené.
  • Dečky či trikoty vlastní!

Informace: Ing. Lucie Moskalenková, e-mail: lucynka@post.cz,
Lucie Kroupová, e-mail: kroluc@seznam.cz.

Kategorie: Čínský chocholatý pes a Peruánský naháč malý -střední -velký

• Pes profi – s platnou coursingovou licencí, u velkých ras od 18 měsíců (nad 50 cm kohoutkové výšky), u malých plemen od 15 měsíců do 8 let věku psa, ne starší.
  • Pes amatér – u velkých ras od 18 měsíců (nad 50 cm kohoutkové výšky), u malých plemen od 15 měsíců do 8 let věku psa, ne starší.
  • Fena profi – s platnou coursingovou licencí, u velkých ras od 18 měsíců (nad 50 cm kohoutkové výšky), u malých plemen od 15 měsíců do 8 let věku feny, ne starší.
  • Fena amatér – u velkých ras od 18 měsíců (nad 50 cm kohoutkové výšky), u malých plemen od 15 měsíců do 8 let věku feny, ne starší.
  • Dále bude vyhlášen nejlepší CINA a nejlepší PENA a Absolutní vítěz.

Neoficiální kategorie:

• Mladých – 9-15 měsíců věku, rozlišení jen podle plemene
  • Veteránů – od 8 let věku, rozlišení jen podle plemene

Účastník se psem (psovod) je povinen:

• Po celou dobu konání akce mít psa pod svým dohledem
  • Zabezpečit pro svého psa napájení
  • Podílet se odpovídajícím způsobem na ochraně svého psa proti utrpení (např. povětrnostními vlivy)
  • Dbát aby pes na akci nosil obojek nepůsobící jemu bolest (zakázány jsou obojky s ostny) a byl veden na vodítku. Účastník se psem (psovod) bude mít na akci s sebou náhubek, který psovi nepůsobí bolest.

Z účasti jsou vyloučeni (i případně v jejím průběhu):

• Psi zjevně útočící, napadající osoby či jiné psy, či psi neovladatelní svými psovody.
  • Psi nemocní či zranění, feny od druhé poloviny březosti, háravé a kojící feny do měsíce po porodu.
  • Účastníci (psovodi) při nesportovním chování, přestupcích proti propozicím či řádům, proti pravidlům ochrany zvířat (včetně trestání a surového zacházení se psem) či při přestupcích proti pravidlům dobrých mravů.

Ručení za škody: Pořadatel v žádném případě nepřebírá odpovědnost za nehody, nemoci nebo škody, které postihly účastníky akce nebo jejich psy, návštěvníky akce nebo jejich psy.

Veterinární předpisy:

• Coursingu se mohou účastnit jen psi klinicky zdraví a s očkovacím průkazem či pet pasem který obsahuje záznam o platném očkování proti vzteklině. Dle veterinární správy psi, kteří neprošli ve stanovené době veterinární přejímkou se nesmí závodu zúčastnit.
  • Od 1. 3. 2004 platí dle zákona na ochranu zvířat proti týrání č. 246/1992 Sb., v platném znění, zejména ve znění zákona č. 77/2004 Sb., zákaz propagování týrání zvířat formou předvádění na veřejných akcích. Proto nebude na veřejné kynologické akce připuštěn pes s kupírovanýma ušima.
  • Všichni psi, kteří se chtějí výstavy zúčastnit, musí být klinicky zdraví.
  • Každý jedinec musí mít pas pro malá zvířata nebo očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině v souladu s § 4 odst.1. písm. f) veterinárního zákona a být v imunitě proti psince, parvoviróze a leptospiróze

Bezpečnostní opatření: Do areálu nebudou vpuštěna zvířata s viditelným zraněním a háravé feny! Je přísně zakázáno volné pobíhání psů! Za psy ručí jejich majitelé. Případné škody či ztráty pořadatel nehradí! Pořadatel v žádném případě nepřebírá odpovědnost za nehody, zranění nebo nemoci, které postihly účastníky závodů, nebo které si sami způsobili!

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu!

Sponzoři:

Klub chovatelů naháčů ČR