Klubová výstava KCHN ČR – České Budějovice – 8.10.2016

Letošní Klubová výstava bez zadávání titulů Klubový vítěz a Klubový vítěz mladých se konala druhý říjnový víkend při MVP České Budějovice. Stejně, jako vždy, se o nás pořadatelé výstavy, postarali skvěle a na naší výstavu nám připravili prostorný kruh a všechny další potřebné věci. Jenom škoda, že babí léto nevydrželo ještě o pár dnů déle, sice jsme byli pod střechou, ale přece jenom nám byla docela zima.

Přihlášeno bylo celkem 64 psů a fen obou plemen, 16 peruánských naháčů všech velikostních rázů, 32 čínských chocholatých psů bez srsti a 16 osrstěných číňánků. Viděli jsme přehlídku různých věkových skupin a variet, samozřejmě, že všichni byli krásní a skvělí, ale když nastoupily do třídy štěňat fenky bez srsti, doslova všichni jsme táli :-). Byly nejenom nadmíru roztomilé, ale na svůj věk moc šikovné.

Posuzování se ujala rozhodčí paní Marie Marušková, která naše plemena posuzuje již hezkou řádku let. Na posuzování jsme měli dostatek času a v něm jsme také využili přítomnost fotografky Moniky Sógelové, která zvěčnila naše soutěžící naháče a chlupáče.

Atmosféra byla příjemná, sice bylo poměrně chladno, ale dalo se to vydržet. Potěšila nás účast několika německých vystavovatelů, kteří nám naši výstavu pochválili, z čehož máme samozřejmě radost. Věřím, že vystavovatele potěšily opět malé dárky od klubu, tentokrát klipsy na výstavní čísla s novým logem. Stejně tak vítěze jistě potěšily krásné poháry.

Sponzorem výstavy se stala firma Pučálka s krmivem Marp, které tímto děkujeme. Stejně tak, jako vždy, patří dík také všem, kdo výstavu pomáhali připravovat, organizovat, pracovat na ní a jakkoliv pomoci při jejím průběhu. Není to práce jednoduchá a každá pomoc se počítá.

BIS Klubové výstavy si odnesla fena peruánského naháče středního Quba Calva Abukantos Pazzda majitelů Jakuba Antoše a Davida Gerstendorfera. Blahopřejeme majitelům i chovateli! Stejně tak patří gratulace dalším vítězům a umístěným a všem pak patří dík za účast a předvedení svých pejsků.

Tato výstava byla poslední klubem pořádanou výstavou v tomto roce. Ačkoliv Speciální výstava je plánovaná na duben opět v Českých Budějovicích, situace se možná změní, ale o tom budou vystavovatelé včas informování. Každopádně, ať to bude kde to bude, budeme rádi, když se sejde co největší počet vás, vystavovatelů a vašich číňanů a peruánů.

Celá fotogalerie.

Autor: Eva Linhartová  (19. 10. 2016)