Vzdělávací akce KCHN ČR a promítání filmu „El perro sin pelo del Perú“

Dne 9.4.2016 uspořádal Klub chovatelů naháčů ČR v pražském hotelu Svornost dvě veterinární přednášky, kterých se mohli zúčastnit členové i nečlenové klubu. Akce podobného typu se pořádají v našem klubu poměrně pravidelně a je skvělé, že je mezi majiteli i chovateli stále tolik zájemců o vzdělávání.

Ani tentokrát tomu nebylo jinak, protože se sešlo na padesát účastníků a myslím, že prohloupili ti, kteří si na tento seminář nenašli volný čas. Vzhledem k tomu, že v hotelu Svornost nám vždy vyjdou skvěle vstříc, byla i účast pejsků možná. Sešlo se jich tu poměrně dost a všichni se chovali naprosto vzorně.

Na téma „Krycí pes“ hovořil MVDr. Alois Láznička, který je oblíbený především mezi chovateli, díky svým obrovským zkušenostem v oblasti reprodukce. Pan doktor nám přednášel již jednou a dohodli jsme se s ním, že tato přednáška nebyla pro nás jeho poslední. Téma krycí pes bylo velmi zajímavé a v průběhu se posluchači skutečně nadmíru soustředili, aby jim neunikly žádné důležité informace.

V druhém bloku pak o „Prevenci během života psa a péči o chrup“ hovořila Ing. Veronika Kučerová Chrpová, jejíž přednes byl velmi dynamický a doslova vtáhl účastníky do děje. Oba lektoři byli naprosto skvělí a od obou jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí.

V rámci této vzdělávací akce se také uskutečnilo promítání první části filmu „El perro sin pelo del Perú“ a jsme hrdí na to, že se po projekcích v Paříži (Unesco) a Thuinu (FCI) stala Praha třetím místem, kde bylo možno první část vidět. Za KCHN ČR spolupracujeme s tvůrci tohoto filmu, kterými jsou páni Pedro Santiago Allemant a Francois Darleguy, již delší dobu, a jsme velmi pyšní na to, že pan Allemant propaguje jméno našeho klubu ve světě jako příkladnou práci na poli chovatelském i v rámci činnosti klubu. Promítání se zúčastnila také velvyslankyně Peru, paní Liliana De Olarte Torres-Muga, což je nám velkou ctí, stejně tak, jako účast dalších členů ambasády Perú, peruánské veřejnosti žijící v ČR a českých přátel Peru.

Celá akce navázala na předchozí proběhlé události, za které mohu zmínit natáčení filmového materiálu pro druhou část filmu, naši účast při prezentaci filmu na FCI v belgickém Thuinu, taktéž na základě pozvání pana Pedra Allemanta. Vrcholem pak bylo pozvání na slavnostní večeři, která se konala v rezidenci paní velvyslankyně Peru. Je to pro náš Klub chovatelů naháčů ČR velká čest a jsme na naše klubová plemena náležitě pyšní.

Tento krásný a zajímavý den utekl jako voda. Po skončení promítání byli přítomní pozváni na malé občerstvení, které pro nás připravili peruánští přátelé. Mohli jsme ochutnat tradiční nápoj Pisco a skvělé peruánské brambory s velmi chutnou omáčkou.

Ještě dlouho po skončení programu se mnozí účastníci skvěle bavili. Vzhledem k ohlasům si troufám tvrdit, že se celá akce povedla a samozřejmě nás to, jako organizátory, velmi těší. Doufám, že se nám opět brzy podaří zorganizovat stejně zajímavou a přínosnou akci.

Autor: Eva Linhartová - předseda  (23. 04. 2016)