Mistrovství KCHN ČR ve výkonu 2015

Již popáté se sešli milovníci klubových plemen první víkend v srpnu v útulném areálu cvičiště kynologického klubu v Jindřichově Hradci na Mistrovství klubu chovatelů naháčů ve výkonu.

Ostřílení závodníci chtěli letos změnu, a proto byla vypsána ke stávající kategorii ZZO, nově kategorie BH. I přes krásné počasí a zájem nových závodníků letos účast bohužel nebyla příliš vysoká. Na závod se přihlásili z klubových plemen pouze majitelé peruánských naháčů . Do kategorie ZZO tři závodníci, do kategorie BH čtyři.

Víkend to byl jako každý rok nabitý a příjemně strávený. V sobotu dopoledne někteří účastníci vyrazili na poznávání krás Jindřichova Hradce a okolí a jeli na projížďku s parní lokomotivou na místní úzkokolejné dráze. Vrátili se poněkud vytřesení a od sazí, ale výlet se vydařil. Odpoledne vrcholily přípravy na mistrovství a ladění sportovního výkonu.

Nedělního posuzování se letos ujala bývalá závodnice z předchozích ročníků, pani rozhodčí Lenka Novotná. Výkony byly hodné plemeni, nicméně všichni závod zvládli statečně. Hlavně v nové kategorii BH, která je sama o sobě docela těžká a dle zkušebního řádu poslušnost musí být veselá a radostná. Pejskové působili dojmem utahaným, někdy až otráveným a dvojice mají ještě co pilovat, ale i tak to zvládli bravurně.

Všem vítězům za celý kynologický klub Jindřichův Hradec srdečně gratuluji a věřím, že v příštím roce se opět všichni sejdeme ve větším počtu a plni optimismu a velkých sportovních výkonů.

Děkujeme sponzorům akce – KCHN ČR, internetový obchod Billyshop, ZKO č. 121 Jindřichův Hradec, Firma Pegas, výroba vodítek, postrojů, obojků a prodej kynologických potřeb Nový Bydžov.

Výsledky závodů:

BH

1. Jarmila Pidrmanová – BLACKY-BLUES CEDERIKON – 73b.
2. Lucie Moskalenková – HUACA OVEJITA PAZZDA – 64b.
3. Hana Kocmanová – CINIE NORT BRUN – 63b.
4. Jarmila Jurová – LLOQUE YUPANQUI PAZZDA – 60b.

ZZO

1. Jarmila Pidrmanová – ATHAI NAIVASKI USIRE – 76b. – Absolutní vítěz
2. Michaela Kolaciová – BASTIEN CEDERIKON – 52b.
3. Hana Kocmanová – JANNET NORT BRUN – disk.

Fotogalerie: https://www.facebook.com/eva.p.linhartova/

Autor: Dagmar Krupicová  (24. 08. 2015)

© Copyright 2000 - 2016 KCHN, Informace: redakce, Updates: animals-design@email.cz, by www.stranky123.cz