2× Klubová výstava KCHN ČR Lanškroun — 4. a 5. července 2015

První červencový víkend se konaly hned dvě výstavy pořádané Klubem chovatelů naháčů a to Klubová výstava se zadáváním titulů Klubový vítěz a Klubový vítěz mladých a druhý den pak Klubová výstava bez zadávání těchto titulů. Obě výstavy se konaly v jednom místě – ve Sportovní hale B. Modrého v Lanškrouně.

Přesně po dvou letech jsme se vrátili na stejné místo, kde se již naše klubové výstavy konaly. A stejně jako minule, tak i letos jsme tu byli velmi spokojeni. Pana Kotěru s jeho týmem, kteří nám připravili krásné kruhy a správce haly, pana Černého, jsme si opět nemohli vynachválit. Skvělá spolupráce s lidmi, na které je možno se s čímkoliv obrátit, a kteří se vším ochotně pomohou. Patří jim poděkování, stejně tak jako majitelům restaurace, kteří se o nás vzorně postarali.

V sobotu bylo v hale rušněji, protože společně s námi měli čivavy a mexičtí naháči svou Klubovou výstavu Klubu chovatelů čivav a naháčů, který byl před lety naším společným klubem. Rádi jsme je pozvali, aby využili velkou výstavní plochu spolu s námi a podle jejich ohlasů byli vystavovatelé spokojení a v hale se jim líbilo. Zpestřením celé akce byl v sobotu stánek s chovatelskými potřebami Fortissimo. Sponzorem obou výstav byla firma Brit, se kterou se nám tentokrát bohužel nepovedlo dojednat pro nás ty nejlepší podmínky, přesto samozřejmě i jim děkujeme alespoň za to, co jsme dostali.

Pozvání na sobotní výstavu přijala namísto avizovaného pana Řehánka, který se omluvil, Mgr. Božena Ovesná a na neděli Mgr. Zuzana Brotánková. Obě rozhodčí jsou velmi zkušené a naše plemena posuzují už dlouhá léta. Obě byly milé a usměvavé. Velmi nás těší, že se jim na našich výstavách líbilo, a že ocenily příjemnou atmosféru po oba dva dny.

Vystavovatelů a pejsků se nesešlo výrazně mnoho, ale kdo přijel, tak neprohloupil, protože na účastníky čekaly nejenom krásné ceny a dárky, ale i sobotní odpolední grilování a skutečně poklidná nálada. Poháry doplněné krásnými kokardami, v sobotu každý pejsek dostal hračku a v neděli mističku. Velké poděkování patří Katce Mjartanové, která pro tři místa sobotní závěrečné soutěže Best in show vytvořila nejenom nádherné, ale naprosto lahodné dorty a pro rozhodčí a personál krásné malé dortíčky a věnečky.

Moc si toho vážíme a když vezmeme do úvahy, že Katka pro nás napekla, aniž vystavovala a ještě jsme jí a jejímu manželovi snědli grilované maso, tak bych se divila, kdyby ještě někdy něco přivezla :-). Po dortech se doslova zaprášilo, když je vítězové „dobrovolně – povinně“ dali ostatním ochutnat. Každopádně byly opravdu ozdobou mezi cenami, stejně tak, jako nádherný talíř s kresbami zástupců klubových plemen, který pro nedělního vítěze Best in show vytvořila Kateřina Šimčáková. Děkujeme Katko, tvoje talíře jsou vždy vítány :-). Zkrátka Katky jsou šikovné, jak je vidět :-).

Číňánci i peruáni se předvedli v plné parádě, moc se snažili, pěkně se předváděli a všem to moc slušelo. Posuzování probíhalo svižně, ale klidně a stejně tak tomu bylo i u závěrečných soutěží. Kolem kruhů byl dostatek místa, takže páníčci i pejsci měli dostatek pohodlí. V hale se tentokrát nejenom vystavovalo, ale také také tančilo. Na úvod výstavy nám tanec se psem ukázala Eliška Kubínová s Tájou (Tartelette Avokaduh) . Jejich vystoupení bylo skutečně roztomilé a spolu nám předvedly, jak šikovní a všestranní naši „naháči“ mohou být.

Po oba dny skončilo posuzování poměrně brzy. To se nám moc hodilo, protože v sobotu jsme část odpoledne využili pro grilování. Většina z nás se přemístila i s pejsky na stinnou stranu haly, kde jsme si rozložili deky a ve stínu příjemně odpočívali, zatímco zaměstnanci místní restaurace se o nás pečlivě starali a nosili nám naše objednané grilované maso a pití. Myslím, že to bylo opravdu příjemné zpestření výstavy a určitě by bylo skvělé to zase někdy zopakovat.

Poděkovat bych chtěla všem, kdo s přípravou , organizací a samotnou výstavou pomáhali. Není to úplně jednoduché a zabere to vždycky dost času. Ale potěší, když všechno vypadá a funguje tak, jak má. Děkuji také fotografům, kteří se po celou dobu snažili o podrobnou fotodokumentaci a samozřejmě všem vystavovatelům, že přijeli a užili si dvoudenní klubovou akci.

Best in show se po oba dny stali zástupci plemene čínský chocholatý pes a dokonce to byly po oba dny holé fenky. V sobotu byla absolutní vítězkou Edith Piaf Milfra-Moravia majitelky Šárky Procházkové a v neděli zvítězila Bebe Butterfly od Šišáku majitelky Alice Faitové. Oběma vítězkám patří obrovská gratulace! Poslední výstavy letošního roku jsou za námi a uvidíme, jaké budou ty v příštím roce. Doufám, že dobré, a že se bude stále na co dívat!

BIS – sobota:

BIS – neděle:

Klubová výstava KCHN ČR - Lanškroun - 4.7.2015
Klubová výstava KCHN ČR - Lanškroun - 5.7.2015

Autor: Eva Linhartová  (18. 07. 2015)