Pozvánka na Pohár klubu chovatelů naháčů 2015

17. října 2015

Chlumec nad Cidlinou

PROPOZICE

KCHN pořádá další ročník coursingového závodu „O Pohár Klubu chovatelů naháčů 2015“, který se bude konat pouze pro naše klubová plemena.

Závod je přístupný pro ČINA a PENA s průkazem původu, pro profi i amatéry, všechny velikostní a vypsané věkové kategorie –každé plemeno zvlášť. Vyhlášeni budou i absolutní vítězové obou plemen. Možnost složení licence.

Ten den proběhnou i tréninkové běhy (za poplatek na místě), které jsou přístupné i pro jiná plemena v majetku přihlášeného závodníka.

Datum konání: 17. října 2015

Místo konání: louka u penzionu Alwin

Adresa: Amerika 860
50351 Chlumec nad Cidlinou
GPS:
 50°10'26.487''N, 15°25'45.509''E

Přihlášky: byly spuštěny online na webu http://www.northwindclub.cz/kalendar/
Bude zveřejněno na stránkách klubu.

Uzávěrka přihlášek: 10.10.2015

Pořadatel: KCHN ČR, o.s.

Harmonogram:

Přejímka: 8:00–8:45
Veterinární kontrola: 8:00–8:45

Rozhodčí: Josef Holub
Vedoucí závodu: Eliška Matušková
Zahájení závodu: 09:00
Vyhlášení výsledků: 13:00

Cena: 250 Kč/pes člena, 300 Kč/pes nečlena, 150 Kč/licence.

v.s. členské číslo
s.s. 80
do poznámky uvádějte jména psa/psů

Velikost tratí bude přizpůsobena (velká pro profi psy, menší pro seniory, apod). Závod bude rozdělen na psy s licencí a bez. Štěnata mohou běžet v rámci tréninku a to pouze v omezenou vzdálenost.

• Majitel je povinen připravit pro psa při účasti na coursingu náhubek (který mu nezpůsobuje bolest a může v něm dostatečně dýchat) a rozlišovací dečky v barvě modré, bílé a červené.
  • Dečky či trikoty vlastní!
  • Informace: Ing. Lucie Moskalenková, e-mail: lucynka@post.cz.

Kategorie: Čínský chocholatý pes a Peruánský naháč malý – střední – velký

• Pes profi – s platnou coursingovou licencí, u velkých ras od 18 měsíců (nad 50 cm kohoutkové výšky), u malých plemen od 15 měsíců do 8 let věku psa, ne starší.
    • Pes amatér – u velkých ras od 18 měsíců (nad 50 cm kohoutkové výšky), u malých plemen od 15 měsíců do 8 let věku psa, ne starší.
    • Pes veterán (od 8 let) – nemusí mít splněnou licenci.
    • Fena profi – s platnou coursingovou licencí, u velkých ras od 18 měsíců (nad 50 cm kohoutkové výšky), u malých plemen od 15 měsíců do 8 let věku feny, ne starší.
    • Fena amatér – u velkých ras od 18 měsíců (nad 50 cm kohoutkové výšky), u malých plemen od 15 měsíců do 8 let věku feny, ne starší.
    • Fena veterán – nemusí mít splněnou licenci.

Účastník se psem (psovod) je povinnen:

• Po celou dobu konání akce mít psa pod svým dohledem
    • Zabezpečit pro svého psa napájení
    • Podílet se odpovídajícím způsobem na ochraně svého psa proti utrpení (např. povětrnostními vlivy)
    • Dbát aby pes na akci nosil obojek nepůsobící jemu bolest (zakázány jsou obojky s ostny) a byl veden na vodítku. Účastník se psem (psovod) bude mít na akci s sebou náhubek, který psovi nepůsobí bolest.

Z účasti jsou vyloučeni (i případně v jejím průběhu):

• Psi zjevně útočící, napadající osoby či jiné psy, či psi neovladatelní svými psovody. Psi nemocní či zranění, feny od druhé poloviny březosti, háravé a kojící feny do měsíce po porodu.
    • Účastníci (psovodi) při nesportovním chování, přestupcích proti propozicím či řádům, proti pravidlům ochrany zvířat (včetně trestání a surového zacházení se psem) či při přestupcích proti pravidlům dobrých mravů.
    • Ručení za škody: Pořadatel v žádném případě nepřebírá odpovědnost za nehody, nemoci nebo škody, které postihly účastníky akce nebo jejich psy, návštěvníky akce nebo jejich psy.
    • Veterinární předpisy:
      • Coursingu se mohou účastnit jen psi klinicky zdraví a s očkovacím průkazem či pet pasem který obsahuje záznam o platném očkování proti vzteklině. Dle veterinární správy psi, kteří neprošli ve stanovené době veterinární přejímkou se nesmí závodu zúčastnit.
      • Od 1. 3. 2004 platí dle zákona na ochranu zvířat proti týrání č. 246/1992 Sb., v platném znění, zejména ve znění zákona č. 77/2004 Sb., zákaz propagování týrání zvířat formou předvádění na veřejných akcích. Proto nebude na veřejné kynologické akce připuštěn pes s kupírovanýma ušima.
    • Bezpečnostní opatření: Do areálu nebudou vpuštěna zvířata s viditelným zraněním a háravé feny! Je přísně zakázáno volné pobíhání psů! Za psy ručí jejich majitelé. Případné škody či ztráty pořadatel nehradí! Pořadatel v žádném případě nepřebírá odpovědnost za nehody, zranění nebo nemoci, které postihly účastníky závodů, nebo které si sami způsobili!

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu!

Sponzoři:

Klub chovatelů naháčů ČR – poháry, dárky

Technické zajištění závodu

NorthWind Club

Autor: Lucie Moskalenková a Lucie Kroupová  (09. 06. 2015)

© Copyright 2000 - 2016 KCHN, Informace: redakce, Updates: animals-design@email.cz, by www.stranky123.cz