Speciální výstava KCHN ČR 2. 5. 2015

Letošní Speciální výstava našeho klubu se konala dne 2.5.2015 při MVP v Praze – Letňanech. S organizováním výstav u této výstavy máme ty nejlepší zkušenosti a nejinak tomu bylo i letos. Podařilo se nám získat samostatnou halu, což bylo pro nás to nejlepší. A ještě lepší bylo, že se nacházela blízko hlavního vchodu, měla boční vchod pro možnost venčení a blízko byla nejenom sociální zařízení, ale i občerstvení. Nic lepšího jsme si přát nemohli. Počasí nám přálo, bylo teplo už od rána, takže pro naháče naprosto optimální. Kruhy nám pořadatelé MVP připravili opravdu velké, nechybělo ani další vybavení a i kolem kruhů bylo hodně místa pro vystavovatele. Organizátorům patří velké poděkování a především pak děkuji paní Novotné, která nám vždy ochotně vyjde vstříc ve všech našich požadavcích. My jsme si obstarali stolky na posuzování psů, což doufám majitele ocenili, doladili kruhy našimi klubovými roll-upy, vyzdobili poháry a doplnili sponzoring. Kruhy pak vypadaly opravdu pěkně.

Pozvání na tuto výstavu přijali dva zahraniční rozhodčí, pan Jochen H. Eberhardt z Německa a pan Victor Lobakin z Azerbajdžánu. Pan Eberhardt je výstavně velmi vytížený allrounder, s hezkým přístupem ke psům a velkými zkušenostmi. Pan Lobakin je mladý rozhodčí, který posuzuje svižně a s přehledem. Oba byli velmi zajímavou kombinací s vlastním stylem posuzování a je jasné, že někomu se výsledky nemusely líbit. Nicméně je třeba si přiznat, že všichni psi zkrátka opravdu nemohou být výborní a pokud rozhodčí má pro své hodnocení jasné opodstatnění, je třeba takový výsledek respektovat. Stejně, jako i jindy, byli někteří spokojení, někteří méně nebo vůbec, ale tak to zkrátka na výstavách chodí.

Na výstavu bylo přihlášeno 97 psů a fen, z toho 33 peruánských naháčů ve všech velikostních rázech, 37 hairless číňanů a 27 powderpuff číňanů. Letošní speciálka byla výstavou s mezinárodní účastí, protože v peruánských naháčích se vystavovali psi a feny z Francie a Švédska. Úroveň vystavovaných jedinců byla jako vždy dobrá a i přes celou škálu ocenění se dalo jistě na co dívat. Atmosféra byla po celou dobu výstavy velmi příjemná.

Sponzorem výstavy byla firma JK Animals, od které naši vystavující obdrželi úžasné dárky ve formě balíčků s dobrotami a hračkou pro každého přihlášeného pejska, krmivo pro první tři umístěné ve třídách, a další krmivo pro vítěze titulů VSV, VSVM a vítěze závěrečných soutěží. Samozřejmě jsme od JK Animals obdrželi i desky a čísla. Sponzorovi patří velký dík a současně děkujeme také zástupci této firmy, paní Markétě Horákové, které byla po celou dobu výstavy přítomna a také na naši prosbu posoudila i soutěž PET. Nechyběly ani dárky od klubu v podobě krásných hrníčků s kresbou klubových plemen. Oba rozhodčí obdrželi jako dárky za náš klubu taktéž hrníčky a navíc ještě krásné obrázky s motivy klubových plemen, které pro nás opět vyhotovila velmi talentovaná členka klubu Kája Dubná.

Výstava se nikdy sama nezorganizuje ani nepřipraví sama a proto bych chtěla poděkovat všem, kdo jakkoliv pomohli při jejím konání. Výstavnímu výboru, přítomným vystavovatelům, kteří se po chopili práce a nezištně pomohli, všem pracovníkům v kruzích a vedle nich, fotografce Monice Sógelové a velký dík patří Milanovi Vokounovi a Alešovi Graubnerovi, kteří pomohli se zavážením sponzoringu a s dalšími věcmi, které zkrátka nejlépe vykonávají jenom muži :-). Že jsme v přípravách už docela sehraná parta, hovoří i čím dál kratší čas, za který ranní přípravu v kruzích zvládáme.

Po vystavování v obou kruzích a krátké přestávce proběhly závěrečné soutěže, které posoudili oba rozhodčí dohromady a podle jejich výroku se na výsledcích vždy shodli. Nejlepším jedince Speciální výstavy KCHN ČR se stala fena malého peruánského naháče Cinema Milthon Bohemia paní Jarmily Pidrmanové. Malé, ale šikovné vítězce gratulujeme a její paničce samozřejmě také :-). Speciální výstava je za námi a čeká nás dvoudenní klubové klání v Lanškrouně, kde se uskuteční Klubová výstava se zadáváním titulu Klubový vítěz a Klubová výstava bez zadávání tohoto titulu. Doufám a věřím, že se tam sejde hodně vystavovatelů a jménem výstavního výboru vás všechny srdečně zvu. Těšíme se na vás a vaše pejsky :-).

Autor: Eva Linhartová  (15. 05. 2015)