Speciální výstava KCHN ČR – Jihlava – 21.6.2014

Letošní Speciální výstava se zadáváním titulů Vítěz speciální výstavy a Vítěz speciální výstavy mladých se konala ve Sportovní hale v Jihlavě, kde náš klub již dvakrát v minulosti výstavy pořádal. Na rozdíl od let minulých jsme tentokrát nechali připravit pouze jeden kruh, takže místa pro vystavovatele bylo víc než dost. Prostorná hala byla pokrytá kobercem, na schodech byly pro klece připraveny rampy, v restauraci bylo zajištěno občerstvení a venčení bylo několik metrů od haly.

Přihlášených bylo celkem 71 jedinců obou plemen, z toho pak 14 peruánských naháčů ve všech velikostních rázech, 36 čínských chocholatých psů bez srsti a 21 osrstěných. Ač se oproti květnové Klubové výstavě představilo pejsků méně, co do úrovně se nic nezměnilo, k vidění byla spousta krásných naháčů i chlupáčů a litovat mohli ti, kteří nepřihlásili a neobsadili volná místa v některých třídách.

Pozvání na tuto výstavu přijali manželé Kurišovi ze Slovenska. Vzhledem k tomu, že pan Kuriš v průběhu uplynulých čtyř let již jednou obě variety číňánků posuzoval, vzal si na starost pouze peruánské naháče a posouzení celého plemene čínský chocholatý pes přenechal své manželce. Závěrečné soutěže pak posoudili spolu. Oba byli velmi příjemní a nás těší, že velmi kladně hodnotili naší výstavu, především pak atmosféru.

Co do počtu, patřila výstava k těm méně obsazeným, co do kvality ovšem byla jako vždy na úrovni. K vidění opět bylo mnoho krásných zástupců obou plemen a je radost se dívat na hezké psy, kteří jsou v kruhu dobře zvládnuti svými majiteli.

Číňani a peruáni se bojovali ve svých třídách o tituly od štěňátek až po veterány. V závěrečných soutěžích se pak předvedla velmi silně zastoupená generace peruánských naháčů, která se téměř nevešla do kruhu :-).

Sponzorem výstavy byla firma Fitmin, které patří dík, stejně jako člence klubu, paní Mikuláškové, která domluvila kontakt s touto firmou. Každý účastník pak obdržel dárek od klubu, tentokráte to byly hezké tašky s klubovým logem. Poháry pro vítěze a dárky pro vítěze věnoval taktéž KCHN ČR. Poděkování samozřejmě patří i milému a vstřícnému vedení Sportovní haly, výstavnímu výboru a všem, kteří s přípravou, organizací a samotnou výstavou pomohli. Nemohu zapomenout ani na Katku Šimčákovou, která darovala vítězům BIS krásné hrnky a talíř, které sama malovala. A co by to bylo za výstavu bez krásných fotek, jejichž pořízení se tentokrát opět ujala Monika Sógelová.

I tentokrát zůstala až do samotného konce většina účastníků a tak se tleskalo finalistům až do samotného konce. Všichni byli krásní a všichni byli šikovní, ale BIS může být jenom jeden a tak se tentokrát na pomyslném trůnu vystřídal číňánek s peruánem a vítězem se stal Lloque Yupanqui Pazzda manželů Jurových, kterým patří samozřejmě velká gratulace.

Dvě letošní klubové výstavy jsou za námi a v září nás čeká ještě jedna a to Klubová výstava bez zadávání titulů Klubový vítěz a Klubový vítěz mladých, která se bude konat v září, při MVP České Budějovice. Využijte příležitosti získat ocenění v jednom víkendu a přijeďte si zasoutěžit a užít si krásný den s našimi naháčky! Budeme se na vás těšit :-).

Autor: Eva Linhartová  (21. 06. 2014)