Pohár Klubu chovatelů naháčů 2012 – coursingový závod

Další klubový coursing, který se konal v Březině u Tišnova, je úspěšně za námi. Opět jsme se potýkali s komplikacemi ohledně místa konání a letiště v Medlánkách je evidentně nespolehlivé místo, se kterým se nedá do budoucna počítat. Celkem bylo přihlášených 19 jedinců, z toho 9 CINA. 4 profi psi, 1 amatér pes a 4 profi feny.

Z PENA to byli 1 střední profi pes, 1 střední pes amatér, 1 střední profi fena a 1 střední fena amatérka. Z velkých PENA se postavili na start 3 profi psi a 1 velká profi fena. Avšak 2 střední PENA nedorazili. Všichni běhali moc pěkně a rozhodčí Matouš Olehla naše běhavce chválil. Pokud jim to nešlo, tak se alespoň snažili :-). Jednotlivé starty probíhaly rychle, jelikož naviják natahoval zkušený Milan Oliva na čtyřkolce a společně s asistentkou jim šla práce rychle od ruky. Spolu se závodem proběhly také tréninky.

Počasí nám vyšlo, zpočátku bylo lehce pod mrakem, a tudíž nebylo vedro. K poledni už bylo horko, ale to už se naštěstí jen předávaly ceny. Někteří pejsci se dokonce ochladili v protékající Svratce. Po oficiálním vyhlášení výsledků předvedli ještě někteří účastníci se svými pejsky a dětmi několik dovednostních triků. Závodníci byli šikovní a proto byli po zásluze odměněni. A po příjemně stráveném dni se část závodníků rozjela do svých domovů a další pak zašli na chutný oběd do nedalekého Tišnova. Byl to opravdu příjemně strávený den.

Jenom je trošku smutné, že ačkoliv jedinců našich plemen přibývá, účastníků na jednotlivých sportovních akcích je žalostně málo. Pořádáme schválně klubové akce, kde jsou pouze příslušníci našich dvou plemen a které jsou de facto pro klub ztrátové za účelem, aby si to majitelé vyzkoušeli a odhodili stud či jiné zábrany. Nedělejte z CINA a PENA jen „gaučáky“ a výstavní psy a věnujte se jim více i po sportovní stránce. Děláme to pro vás a naše psy za účelem ZÁBAVY a prohloubení vztahu mezi člověkem a psem. Pokud tento trend uvadající účasti bude pokračovat, nebude nikdo mít chuť pořádat dále tyto akce, o financích nemluvě.

Ing. Lucie Moskalenková

Fotogalerie: cerrodepasco.rajce.idnes.cz – Monika Sógelová

Výsledky – čínský chocholatý pes:

1. místo - Aljoscha z Úpatí hor (159 bodů) maj. J. Hofferová
3. místo - Arthur Charen z Hájku (157 bodů) maj. L. Kroupová
2. místo - Asscon Charmione de la Dubren (154 bodů) maj. L. Kroupová
4. místo - Asset Mojo Runique (141 bodů) maj. M. Glossová

1. místo - Bree Deray Sun (163 bodů) maj. S. Kejhová
2. místo - Vivian Modrý květ (162 bodů) maj. S. Kejhová
3. místo - Netty z Haliparku ( 160 bodů) maj. M. Glossová
4. místo - Barbie Deray Sun (152 bodů) maj. R. Skřivan

Pes amatér: